Рясні місячні або навіть маткові кровотечі — є поширеною гінекологічної проблемою. Як правило, дані стану важко переносяться жінкою і супроводжуються розвитком анемії, в запущених станах вимагають переливання чужих компонентів крові. Не багато жінки вчасно звертаються до гінеколога за допомогою, а якщо звертаються, то лікар після неефективної гормональної терапії пропонує виконання вискоблювання ендометрію, замість сучасної процедури — абляції.

Які місячні слід вважати рясними або навіть матковими кровотечами?

Мабуть, це найбільш актуальне питання, яке виникає перед дівчатами або жінками. Як правило, ніяких обліків втрати крові при природному менструальному циклі ми не проводимо, у зв’язку з чим не знаємо яких достовірних норм втрати. Слід вважати, що якщо місячні супроводжуються виділенням крові зі згустками і це сталося вперше, то панікувати не слід. Якщо ж даний вид місячних триває протягом декількох місяців, то необхідно найближчим часом звернутися в жіночу консультацію.

Досвід роботи гінекологом показує, що найчастіше разом з рясними зі згустками крові місячними пацієнтки скаржаться на їх болючість. Як правило, ця картина характерна такого доброякісному захворюванню, як аденоміоз. При даному захворюванні вогнища слизової матки зростають безконтрольно і проростають м’язовий шар і все, що вийшло за межі матки вогнища ендометрія (слизової матки) вже створюють картину ендометріозу — більш розширеного поняття одного і того ж захворювання. Ендометріоз може бути зовнішнім і внутрішнім. При зовнішньому уражаються зовнішні статеві органи, при внутрішньому уражається матка, в запущених випадках — органи черевної порожнини. Дане захворювання вважається доброякісним, так як ендометрій (слизова матки) зростає під дією гормонів і буває досить почати приймати оральні контрацептиви, як всі вогнища поступово зазнають зворотний розвиток. Діагноз аденоміозу (ендометріозу матки) встановлюється за даними УЗД, при якому виявляються додаткові включення в міометрії (м’язовому шарі матки).

Не завжди Можливий діагноз лікаря підтверджується, тоді мова йде просто про рясних місячних. Рясними слід вважати місячні, при яких виділяється більше 80 грам крові. Як правило, дана кров зі згустками. Для оцінки маси виділеної крові достатньо здійснити завмер ваги використаної прокладки. По закінченню місячних результати сумуються і надаються лікаря жіночої консультації.

 

 

Чим небезпечні рясні місячні і маткові кровотечі?

Ключову небезпека рясні місячні представляють тим, що вони можуть перейти в маткова кровотеча. Як правило, це відбувається тільки в тому випадку, якщо причиною рясних місячних є пухлинні захворювання.

Перші рясні місячні супроводжуються поганим самопочуттям внаслідок розвивається анемії. Як правило, через кілька місяців пацієнтки звикають до хронічної анемії і менш тяжко переносять рясну крововтрату. Виявити анемію дозволяє здача крові на загальний аналіз і загальну железосвязивающая здатність крові, сироваткове залізо. Останні аналізи необхідні для того, щоб виключити залізодефіцитну анемію, яка розвивається внаслідок нестачі заліза в організмі, а не через рясних місячних.

Досвід роботи гінекологом показує, що останні аналізи робляться не завжди і анемію лікарі пов’язують безпосередньо з рясними місячними. У той час як останні дослідження показують, що залізодефіцитна анемія сама може провокувати рясні місячні і її усунення дозволяє вирішити виниклу проблему. Тим самим, аналізами на сироваткове залізо і загальну железосвязивающая здатність крові (ОЖСС) нехтувати не слід.

Рясні місячні доставляють психологічний і фізичний дискомфорт, оскільки згустки крові на прокладці та білизна не завжди адекватно сприймаються дівчатами, жінками.

 

Які причини рясних місячних або регулярних маткових кровотеч?

Які причини рясних місячних або регулярних маткових кровотеч?Мабуть, це найбільш актуальне питання, на який не завжди сучасна гінекологія готова дати відповідь. Будучи сертифікованим гінекологом можу відзначити, що навіть у невеликих містах є безліч дівчат, у яких місячні рясні протягом декількох років з моменту їх початку і ніякі обстеження, вискоблювання не дозволяють вирішити дану проблему, не кажучи вже про встановлення їх причини.

Тим не менш, в більшості випадків причину виявити вдається. Далі ми зупинимося лише на найбільш поширених причини рясних місячних. Найбільш часто рясні місячні турбують породіль. Якщо протягом найближчих чотирьох тижнів після пологів у вас почалися виділення схожі на місячні і вони рясні, то слід виключати маткова кровотеча. Воно виникає через двох причин. Перша причина — матка погано скорочується після пологів. У даному випадку призначаються спеціальні препарати і рекомендується масаж матки. Друга причина — залишення частини плаценти після пологів в порожнині матки. Залишилася тканину постійно кровоточить, ніж імітує рясні місячні. Саме залишки плаценти часто є причиною маткових кровотеч у жінок після кримінальних або некваліфікованих абортів.

Рясні місячні або маткові кровотечі можуть мати цілком нормальні причини. Перш за все це гормональні порушення в організмі дівчини або жінки. Дані порушення можуть бути вродженими і набутими. Причин їх безліч, тому в рамках даної статті ми не будемо на них зупинятися. Нерідко рясні місячні можуть бути причиною порушення згортання крові. Згортання крові є ключовим фактором захисту організму від кровотеч, саме тому в природі не існує жінок з якими-небудь вродженими формами порушення згортання крові. Під час місячних організм перебудовується, згортання крові пригнічується, а при наявності початкової її пригніченості — рясні місячні або навіть маткові кровотечі попросту неминучі. Навіть хірурги відмовляють пацієнткам у планових оперативних втручаннях під час місячних — через підвищену і часом неконтрольованої кровоточивості всіх тканин.

Найбільш частими причинами рясних місячних або маткових кровотеч у жінок старше 45 років є пухлини матки. Найбільш агресивними є злоякісні пухлини, при яких виконання абляції протипоказано. Доброякісні пухлини більше контрольовані і можуть бути спроби їх усунення шляхом абляції ендометрія.

Різні порушення перебігу вагітності у вигляді розпочатого аборту або викидня супроводжуються матковими кровотечами, а також інфекційні ураження матки або загальні соматичні інфекційні захворювання можуть приводити до рясних місячним.

 

Чи погоджуватися на абляцию ендометрію при рясних місячних?

Чи погоджуватися на абляцию ендометрію при рясних місячних?На даний питання кожна пацієнтка сама відповідає у своєму житті. Слід лише зазначити, що дана процедура рекомендується і призначається тільки жінкам, які вже мають дітей і не планують їх заводити. При абляції ендометрія знищується вся слизова матки шляхом різного фізичного впливу. Критерієм найбільш успішною абляції є повна відсутність місячних, просто успішною — їх убогість.

Абляція ендометрію була розроблена німецькими вченими ще до Другої світової хвилі і для здійснення даної процедури застосовувалися найрізноманітніші методи впливу на слизову матки. Перші абляції ендометрія проводили електричними коагуляторами під місцевою чи загальною анестезією, потім укорінювався радіочастотний метод, кріодеструкція і т.д. Найбільш сучасними методами абляції є балонная термоабляції та лазерне руйнування ендометрію матки. Як правило, дані процедури малоболезненние і проводяться під місцевою анестезією на гінекологічному кріслі. Ніяких розрізів гінеколога не виконує — здійснює доступ через піхву в порожнину матки і спеціальним аблятора послідовно знищує слизову на матці з подальшим відсмоктування отторгающихся тканин. Як правило, тривалість процедури становить 30-45 хвилин і жінки на своїх ногах залишають лікаря.

 

 

Перед проведенням абляції грамотний лікар завжди переконається в проходженні жінкою додаткового обстеження, крім банальних вагінальних мазків і кольпоскопії. До обов’язкових перед абляцией ендометрію обстеженнями є УЗД органів малого тазу, рентгенівський знімок турецького сідла — місця розміщення гормонального центру організму — гіпофіза, аналізів на жіночі статеві гормони і щитовидної залози. Слід розуміти, що абляція слизової матки (ендометрію) є хірургічною маніпуляцією, тому має свої певні ризики. Саме тому її лікар завжди повинен призначати після проведених консервативних методів лікування і якщо вони виявилися неефективними, або пацієнтка відмовилася від гормональної терапії — призначається дана процедура. Жінка повинна віддавати собі відлік, що абляція ендометрію несумісна з планами на майбутню вагітність і її виношування.