Що ж таке менструація і скільки днів тривають місячні?

Менструацією (іншими словами місячними) називаються регулярні зміни, що відбуваються в організмі жінки кожен місяць під впливом статевих гормонів.

Найперша менструація в житті жінки починається, як правило, в 12 років і називається менархе.

Припинення менструального циклу, яке трапляється у жінок, що вступили в період згасання репродуктивної функції, зазвичай трапляється в середньому в 51 рік. Однак цей період може початися вже в 40 років.

Багатьох цікавить питання: скільки днів тривають місячні у здорової жінки?

Середній менструальний цикл здорової жінки становить близько 28 днів, плюс мінус ще сім. А її тривалість становить від трьох до семи днів.

Порушення при менструації: скільки днів тривають місячні?

Якщо менструальний цикл жінки збільшився, і став більш ніж 35 днів або ж зменшився, і не перевищує 21 дня, то можна сміливо заявляти про порушення. Крім того, якщо тривалість місячних перевищила 7 днів або ж триває менше двох, то пора бити тривогу.

Причиною відбуваються порушень менструального циклу можна назвати багато. Найчастіше це гормональні порушення, що відбуваються в організмі жінки, які викликані наявністю довгострокових психологічних стресів, різними порушеннями нервової системи, гінекологічними захворюваннями різного характеру. Крім того, вони можуть виникнути в результаті прийому деяких лікарських препаратів, а також внаслідок несприятливої ​​екологічної обстановки і незбалансованого харчування.

Ще порушення менструального циклу може бути ознакою більш серйозних захворювань, таких як позаматкова вагітність, онкологічних уражень внутрішніх статевих органів жінки, а також патологічного протікання клімактеричного періоду в житті жінки.