Алергія і чутливість організму

Алергія — це підвищена чутливість організму до впливу тих чи інших явищ навколишнього світу. Скажімо, тисячі людей із задоволенням їдять полуницю, а тисячі першому, з’ївши ягідку, раптом блідне, падає на підлогу, втрачає свідомість, і лікарі насилу виводять його з анафілактичного шоку. У цієї людини — алергія на полуницю.

Алергічні захворювання мають імунну основу. Імунітет — особливий апарат, створений природою в кожному з нас для боротьби з інфекціями, для знешкодження хвороботворних мікробів і вірусів, проникаючих у організм із зовнішнього середовища. Якби не ця складна, тонка система захисту, ми захворювали б, провідавши загріпповавшего приятеля або увійшовши в переповнений вагон метро.

Суть дії імунного апарату в тому, що при впровадженні в організм чужих білків (мікробів, наприклад), утворюються особливі антитіла, які знешкоджують прибульців. Імунний апарат створювався і вдосконалювався природою, головним чином, для захисту від масових інфекцій. У міру підвищення санітарно-гігієнічного рівня життя в розвинених країнах, появи потужних лікарських засобів для боротьби з хвороботворними мікробами, насамперед антибіотиків, небезпека спалахів масових інфекцій зменшилася.

Багато хто з них взагалі вдалося ліквідувати. Імунний апарат практично залишився … без «роботи». І тому виникає в окремих випадках збочена реакція протесту проти найшкідливіших речовин. Вони сприймаються організмом як вороги і викликають бурхливе утворення антитіл і особливо чутливих клітин — лімфоцітов.

Бурхливий поява антитіл супроводжує кожен, навіть випадковий, швидкоплинний контакт організму з алергеном, причому, антитіла з’єднуються тільки зі своїми алергенами, вони підходять один до одного, як ключ до замка.

Багато століть в процесі тривалого історичного розвитку людина стикався лише з природними речовинами, що знаходяться в природі або взятими з неї, але от з’явилися синтетичні речовини, синтетичний одяг, взуття. Організм починає все частіше «не дізнаватися» їх, приймати за ворогів. А раз «переплутавши», спотворено реагує і на речовини природні.