Базальна температура перед місячними

Базальну температуру міряють після сну в спокійному стані тіла. Регулярне її вимір допоможе отримати багато даних для роздумів. Так, спостерігаючи за температурою, можна отримати відповідь про безпечні днями для сексу, що наближаються місячних, днями овуляції, можливої ​​вагітності і навіть про прогресуючих запаленнях і хворобах.

Температуру треба міряти регулярно, в один і той же час. Бажано відразу після пробудження. Покладіть градусник поруч з ліжком, і після сну (не встаючи і навіть не сідаючи) лежачи вводите градусник в анальний отвір. (Зміни температури залежать від різних реакції та наявності гормонів в області статевих органів, тому носять локальний характер, і вимірювання температури, наприклад, в пахвовій западині результатів не дасть.) До виміру градусник не збивають (не трясти). Якщо ви лягли спати надто пізно, мали статевий контакт ввечері або під ранок, тимчасово хворієте (грип, розлад шлунку та інше), вимірювання може дати нечіткі результати, які не слід враховувати в «загальному заліку».

Для зручності складіть на аркуші в клітинку графік. По вертикальній осі відкладіть температуру від 35.5 до 38 з інтервалом в 0.1 градуса, а по горизонтальній — дату і день циклу. На позначці 37 ° проведіть лінію, для наочності. Графік зазвичай має форму «чайки», при нормальному циклі. Крім самоконтролю, такий графік буде дуже до речі при поході до гінеколога.

Давайте розглянемо, як зміниться базальна температура перед місячними. До середини циклу ви помітите наростання температури до 37.2-37.5 ° С (це ті дні, коли дозріває яйцеклітина) і далі температура буде вище 37. За день-два до менструації температура знижується і досягає 37.0 до першого дня циклу. За час місячних вона продовжує знижуватися і до їх завершення досягає 36.2-36.5. Далі тримається до середини циклу на такому рівні.

Це в ідеалі, але в кожному випадку все індивідуально.