Болі внизу живота перед місячними як боротися?

Хворобливі відчуття в області живота знайомі чи не всім жінкам. Але чому так званий передменструальний синдром виникає і як з ним боротися?

Думки фахівців в області гінекології розділилися; адже одні хворобливість живота перед місячними визнають за норму і особливість організму, а інші вважають наявність будь-якого болю свідченням проблем зі здоров’ям.

Болі внизу живота перед місячними. Причини виникнення

  1. Надмірно високе кількість вироблення естрогену і недостатній рівень прогестерону в останню фазу циклу перед менструацією.
  2. Накопичення і затримка рідини в організмі.
  3. Центральна нервова і ендокринна системи тісно пов’язані, а тому будь-який збій нейроліпідного обміну позначається на роботі всього організму.
  4. Після аборту, операцій внутрішніх статевих органів тягне низ живота перед місячними, може спостерігатися гострий біль.
  5. Неправильне використання гормональних засобів контрацепції.
  6. Наявність запальних процесів в органах малого таза.
  7. Нервові розлади, стреси.
  8. Хронічна втома і різкі зміни режиму роботи, сну і відпочинку.
  9. У випадках патологій в протіканні вагітності тягне живіт, як перед місячними.

 

Отже, болі перед місячними можуть носити різний характер, від психоемоційного до патологічного. Перед місячними низ живота може тягнути, живіт може збільшуватися, біль може бути ниючий або гострої, все це може супроводжуватися порушеннями роботи органів шлунково-кишкового тракту, головними болями, підвищеною збудливістю. Важливо при наявності сильних болів пройти обстеження і з’ясувати причини виникнення подібних симптомів.

Наявність інформації про період виникнення больового синдрому, його вираженні, методі контрацепції, наявності захворювань і аналіз менструального циклу допоможуть лікаря-фахівця краще зрозуміти природу виникнення болів. При огляді в гінекологічному кабінеті можна визначити фізіологічні порушення статевих органів, стан матки і яєчників, зміщення органів малого таза, наявність запальних процесів сечостатевої системи. Крім цього для діагностики, в даному випадку, застосовується ультразвукове обстеження. Доцільні аналізи на рівень гормонів, онкомаркер, біохімічний аналіз крові.

Лікування і профілактика болі в животі перед місячними

Усунення подібної проблеми можливе лише за наявності комплексного лікування. Приводиться в стан норми нервова система за допомогою заспокійливих і транквилизирующий препаратів, психотерапії, альтернативної медицини. Може призначатися лікувальна гімнастика і масажі, останнім часом для усунення менструальних болів широко використовуються гомеопатичні методи. Крім медикаментозного і фізіотерапевтичного впливу варто скоротити споживання продуктів з вмістом кофеїну, відмовитися від вживання алкоголю і тютюнових виробів, зменшити споживання рідини. Варто дотримуватися здорового співвідношення часу роботи та відпочинку, приділяти необхідний час для повноцінного сну, уникати нервового перенапруження, стресових станів. Корисно вживання овочів і фруктів, морепродуктів з високим вмістом омега-з жирних кислот, заняття спортом (особливо плаванням).

Всі ці рекомендації допоможуть не тільки швидше позбутися від болю в животі під час місячних, але і наповнять організм енергією, приведуть тіло в тонус і допоможуть дотримуватися здорового способу життя в подальшому.