Через що піднімається температура перед місячними?

Ще в позаминулому столітті відомий вчений Ріпне А.В. з’ясував, що перед самими місячними виділення температура жінки підвищується, а під час самої менструації — знижується. У той час гінекологи не без підстави припускали, що за такими проявами в організмі жінки, лежать процеси, що протікають в її ендокринній системі і безпосередньо пов’язані з діяльністю яєчників.

Вже в минулому столітті вчені встановили, що підвищення температури відбувається через день після початку овуляції. Таким чином, лікарі отримали досить чіткий механізм визначення точної дати початку менструації у жінок.

Через що піднімається температура перед місячними: сучасні погляди

Сучасні лікарі гінекологи, відповідаючи на запитання: «Через що піднімається температура перед місячними?» Кажуть, що її причиною є підвищення рівня прогестерону в сироватці жіночої крові.

Однак питання до сьогоднішнього дня не до кінця вивчений і викликає багато суперечок і тлумачень. Крім того, вчені давно сперечаються над оптимальним місцем для проведення температурних вимірювань. Одні вважали за краще міряти під пахвою, інші в роті, треті — в піхву. Найточнішою виявилася базальна температура, тобто температура, виміряна в прямій кишці жінки.

Через що піднімається температура перед місячними і як це можна використовувати

Зміни температури жінки під час місячного циклу можна активно використовувати в цілях вибору найбільш оптимальних дат для зачаття бажаного дитини. А, крім того, можна досить точно визначати періоди, коли зачаття не можливо. Таким чином, даний метод можна вважати домашнім способом сімейного планування. Однак для того, щоб їм користуватися, необхідно акуратно вести вимірювання температури і вести її чіткий облік.