Сама прекрасна половина людства-це звичайно ж ми, жінки :) (скромно опустила очі і шаркнув ніжкою). Але за це доводиться платити. Щомісячні жіночі труднощі, пологи, та й взагалі ми слабка стать. Сьогодні я розповім чому болить груди перед місячними.

У грудях жінок, в тканинах молочної залози постійно відбуваються різні зміни. Обумовлені вони місячними циклами, пологами та індивідуальними особливостями жінок. На ці зміни впливають спеціальні жіночі гормони пролактин, естроген і прогестерон. Ці гормони сприяють зміні у вивідних протоках і часточках молочної залози. Ось різне співвідношення кількості гормонів і викликає перед місячними біль у грудях.

У другій фазі менструального циклу біль особливо сильна. У цей період кількість епітелію зростає, чутливість грудей збільшується. До грудей приливає більше крові. Це нормальне явище і не варто турбуватися з приводу болю в грудях під час місячних. Більшість жінок просто не помічає цього стану. Природа готує жінку до вагітності під час місячних. У грудях утворюється залозиста тканина, яка атрофується і зменшується, якщо в цей період жінка не завагітніла.

Так само не варто турбуватися, якщо груди у вас починає боліти за тиждень або два до менструального циклу.

Під час менструального циклу жирова, залозиста і фіброзна тканини постійно змінюються в співвідношенні між собою. Це співвідношення регулює гормон прогестерон. Саме він впливає на збільшення залозистої тканини у грудях.

Зазвичай легкі нездужання у грудях є звичайним явищем протягом усього життя жінок. Якщо ж у вас спостерігається сильний біль, то варто звернутися до лікаря за консультацією або обстеженням. Причиною сильного болю в грудях під час місячних може бути порушення гормонального фону, порушення роботи яєчників або інші гінекологічні особливості.

Як бачимо, під час менструального циклу відбуваються багато складних змін в організмі жінки, які заклала в нас природа для продовження роду.