Харчування і волейбол — взаємозв’язок

Якщо ви хочете «літати» по полю під час гри, йти з тренувань з високопіднятою головою і відчуттям, що ще можете багато чого зробити, в той час, як ваші партнери йдуть ледве тримаючись на ногах, то тут вам сильно допоможе правильне харчування.


Харчування до гри

За 2:00 до гри: Потрібно з’їсти добрячу порцію вуглеводів (макарони / рис / гречка). Це дасть вам енергії, яку ви і будете витрачати всю гру / тренування.

За 10 хвилин до гри: Потрібно з’їсти два банани. У бананах міститься велика кількість калорій і він швидко засвоюється організмом.
Харчування під час гри

Пийте рідину. Тут кожному необхідно вивчити свій організм самостійно. Комусь потрібний 2л води на гру, а комусь і пари ковтків достатньо. Важливо пам’ятати, що під час інтенсивних тренувань та ігор волейболіст втрачає велике у рідини і мінеральних речовин, які необхідно заповнювати.

Як не треба робити

Пити енергетики (Red bull і т.п.). Вони дійсно дають швидкий ефект, але нічого не буває просто так. Крім того, що це просто шкідливо для здоров’я і серця, так ще до того ж у всіх енергетиків є зворотний ефект. Ефект «сіла батарейки». Це коли ви бігаєте, стрибаєте, і раптом бац, і відчуваєте слабкість, спустошення. І ваша ефективність різко падає навіть в порівнянні з вашим середнім рівнем. Т.ч. якщо у вас грати йде 5 партій, вже до кінця третій партії ви можете стати найслабшою ланкою своєї команди.Кроме цього енергетики змушують вас бути більш різким, що безпосередньо відбивається на вашій техніці, рівень якої знижується.