Кров’яні виділення на ранніх термінах вагітності — терміново до лікаря!

До болів внизу живота під час вагітності потрібно поставитися дуже уважно. Навіть на ранніх термінах вагітності такі болі можуть говорити про важких ускладненнях. Є ускладнення чи ні, і біль є просто наслідком кишкових кольок, може сказати тільки лікар.

Зміст:

  1. Позаматкова вагітність
  2. Загроза викидня
  3. Причини, не пов’язані безпосередньо з вагітністю
  4. Причини кров’яних виділень
  5. Що робити при виділеннях?

Позаматкова вагітність

 

Болі внизу живота з одного боку можуть бути ознакою позаматкової вагітності. Позаматкова вагітність — це розвиток зародка в матковій трубі, яєчнику або в черевній порожнині замість його природного розвитку в порожнині матки.

 

У перші тижні така вагітність розвивається як нормальна, до тих пір, поки зародок не збільшиться настільки, що розірве маткову трубу. Відбувається це зазвичай через 1,5 місяці після зачаття. Тому бажано після того, як жінка провела тест на вагітність, здатися гінеколога для того, щоб виключити позаматкову вагітність.

 

Акушер-гінеколог може визначити нормальну вагітність щодо збільшення матки, але іноді для уточнення діагнозу він направляє жінку на ультразвукове дослідження, яке точно визначить, де саме закріпилося плодове яйце.

 

Ознаки позаматкової вагітності можуть бути різними, але болю при цьому бувають завжди. Іноді це дуже різкі раптові болі, запаморочення і втрата свідомості — ознака раптового повного розриву маткової труби і сильного внутрішньої кровотечі. У цьому випадку жінку може врятувати тільки своєчасне надходження до лікарні і операція.

 

Іноді болі бувають неявно вираженими і супроводжуються невеликим кровомазанье — кров’яні виділення не дуже рясні. Це ознака того, що відбувається частковий розрив маткової труби. Такий стан також вимагає негайної госпіталізації, так як воно може ускладнитися значним внутрішньою кровотечею.

 

Якщо у жінки була виявлена ​​позаматкова вагітність до появи болів і кровотечі, то можливе видалення зародка ендоскопічним методом без видалення маткової труби. Це дозволить жінці зберегти дітородну функцію.

 

Якщо ж операція проводиться за екстреними показаннями, тобто на тлі розриву маткової труби, то операція проводиться звичайним способом, маткова труба або її частина віддаляється і надалі яєчник з цього боку вже не може брати участі в процесі дітонародження.

 

 

Загроза викидня

 

У деяких випадках у жінки може початися мимовільний викидень. Найчастіше це відбувається на тлі гормональної недостатності. Основним гормоном вагітності є прогестерон, який пригнічує скорочення мускулатури матки.

 

При недостатньому виробленні прогестерону матка починає скорочуватися і виштовхує зародок зі своєї порожнини. Тому багатьом жінкам в першому і другому триместрах вагітності призначаються синтетичні аналоги прогестерону (утрожестан).

 

Деякі жінки схильні до звичного невиношування вагітності. Найчастіше це трапляється при істміко-цервікальної недостатності (ІЦН). ІЦН — це стан, при якому місце переходу тіла матки в її шийку (перешийок) і сама шийка матки не справляються з наростаючою навантаженням з боку матки і починають передчасно розкриватися.

 

Причиною ІЦН найчастіше бувають травми перешийка і шийки матки у брешемо попередніх пологів і абортів. Місце травми заростає сполучною травмою, втрачає здатність розтягуватися, що і призводить до викидня.

 

При загрозі самовільного викидня у животі з’являється ниючий біль наростаючою інтенсивності, що віддає у поперек і в пахову область, і кров’янисті виділення зі статевих органів, а іноді і повноцінне кровотеча. При підозрі на самовільний викидень жінка повинна бути якнайшвидше госпіталізована. При своєчасному наданні їй допомоги вагітність можна зберегти.

 

 

Причини, не пов’язані безпосередньо з вагітністю

 

Болі внизу живота можуть виникати при кишкових коліках. Незважаючи на те, що кишкові кольки безпосередньо з вагітністю не пов’язані, вони часто виникають саме на тлі вагітності, так як при зміні гормонального фону завжди знижується рухова активність кишечника і жінок протягом всієї вагітності турбують закрепи і здуття живота (метеоризм).

 

Обидві ці причини можуть викликати кишкові кольки — болі в животі, які можуть локалізуватися з одного боку.

 

Болі в животі у вагітних можуть і зовсім не мати ніякого відношення до вагітності. Наприклад, болі, що виникають при апендициті. Ці болі також можуть виникати раптово у правій частині живота і віддавати вниз, в пахову область.

Аналогічні болі можуть виникати і при інших захворюваннях органів черевної порожнини, що вимагають екстреної хірургічної допомоги. Допомогти жінці може тільки своєчасне звернення за медичною допомогою і, можливо, — хірургічна операція.

 

1- Цистит та інші захворювання жіночої видільної системи

Сечовід розташований поруч з внутрішніми статевими органами, тому цю біль часто плутають з «гінекологічної». Зазвичай біль виникає в таких випадках раптово, має «колючий» характер. До болі внизу живота приєднуються прискорене і хворобливе сечовипускання.

 

Лікує сечостатеву систему лікар уролог. Запускати захворювання не слід, адже його викликає інфекція, небезпечна і для дитини. Народні засоби, начебто мучниці, допомагають погано, зате лікар може призначити ефективні медичні препарати, дозволені для прийому вагітними жінками.

 

2- Проблеми з кишечником: пронос, запор, здуття

Треба відзначити, що останні 2 — часті явища у майбутніх мам. Запори викликані зниженням фізичної активності, зміщенням внутрішніх органів внаслідок зростання матки, неправильним харчуванням, вживанням недостатньої кількості рідини.

 

Правильний діагноз може поставити хірург. Якщо біль не проходить протягом години-двох, а тільки наростає, не варто все списувати на кишковий розлад і пити препарати типу «смекти», це дуже небезпечно. Вчасно не проведене оперативне втручання може призвести до перитоніту.

 

На жаль, виникають явища, які дійсно можуть стати вельми тривожними дзвіночками, що свідчать про те, що вагітність протікає не дуже-то гладко. Наприклад, дуже часто лікарі чують скарги на те, що на ранніх термінах вагітності жінки помічають коричневі виділення і відчувають біль внизу живота.

 

 

Причини кров’яних виділень

 

Зрозуміло, коричневі кров’янисті виділення і біль внизу живота на будь-яких термінах вагітності — сигнал тривоги, в тому числі м на ранніх. Але чи завжди поява крові свідчить про біду? Лікарі стверджують, що ні.

 

Хоча це не означає, що припустимо залишати таке явище без уваги — якщо ви помітили коричневі кров’янисті виділення, негайно зверніться за медичною допомогою! Але давайте про все по порядку. І для початку з’ясуємо, що ж може стати причиною кров’янистих виділень на ранніх термінах.

 

Імплантація плодового яйця

Іноді кров’янисті виділення з’являються на дуже ранніх термінах, коли жінка навіть не підозрює про свою вагітність — через кілька днів після зачаття. Якщо бути більш точними — коричневі виділення можуть з’явитися приблизно за тиждень до передбачуваної дати початку менструації.

 

Виділення мають темний коричневий колір і вони украй мізерні — переплутати їх з місячними неможливо. А причина такої мазні — впровадження заплідненої яйцеклітини в слизову оболонку матки. Це абсолютно нормальний фізіологічний процес і побоюватися в даному випадку вам нічого.

 

Але тільки в тому випадку, якщо ви не відчуваєте ніякого дискомфорту — больових відчуттів в області живота і спини, загальної слабкості. І тільки в тому випадку, якщо коричневі виділення мізерні і тривають не більше доби. Якщо ж кров має червоний колір, або її стільки ж, скільки за звичайних місячних — бийте на сполох!

 

У першу чергу вам необхідно зробити тест на вагітність, щоб упевнитися, що це не просто рясна і хвороблива менструація. І якщо факт вашого майбутнього підтвердиться, відразу ж звертайтеся до лікаря — дуже висока ймовірність, що у вас почалося відторгнення плодового яйця.

 

І якщо вам вчасно не буде надана відповідна допомога, ви можете втратити дитину. І заради бога, не слухайте порадників, які говорять про те, що таке кровотеча — просте обмивання плоду.

 

Починається викидень

Ви дізналися про свою вагітність, ощасливили майбутнього тата і тільки-тільки звикли до думки, що скоро станете щасливою мамою. Але проходить всього кілька тижнів і в один далеко не прекрасний момент ви помічаєте на білизну коричневі виділення.

 

Причина тільки одна — що починається викидень. Незважаючи на досить неприємне назва, даний процес в більшості випадків звернемо. Але тільки в тому випадку, якщо майбутня мама отримає необхідну медичну допомогу якомога швидше. Тисячі і тисячі таких от вагітностей лікарі успішно рятують.

 

Завмерла вагітність

Іноді коричневі виділення на ранніх термінах вагітності можуть свідчити про куди більш сумному становищі — про завмерлої вагітності.

 

При вагітності, що завмерла з тих чи інших причин, у більшості випадків так і залишаються для лікарів загадкою, плід просто припиняє розвиватися і, природно, гине. На ранніх термінах вагітності помітити це не так вже просто і виділення коричневого кольору є одним з таких ознак.

 

При вагітності, що завмерла коричневі виділення необільних, в’язкої консистенції. Крім цього у жінки може спостерігатися ряд інших симптомів — хворобливі ниючі відчуття в нижній частині живота і в області попереку, різке припинення токсикозу, зменшення раніше набряклою грудей.

 

Однозначно підтвердити або спростувати факт вагітності, що завмерла може тільки лікар-гінеколог. Та й то тільки після низки досліджень — аналізу крові на рівень вмісту гормонів, ультразвукове дослідження порожнини матки.

 

Якщо діагноз підтвердиться, жінці знадобиться медична допомога. На жаль, врятувати таку вагітність неможливо, адже її, по суті, вже немає. І єдине, що лікар зробить — видалить з порожнини матки загибле плодове яйце, за допомогою вискоблювання. Обійтися без цієї неприємної процедури не вийде, тому що в іншому випадку можливе запалення матки і часом навіть сепсис.

 

Пережити завмерла вагітність дуже непросто, так як вона є серйозним ударом по психіці жінки. Але зневірятися не варто — у більшості випадків жінка досить скоро вагітніє і народжує прекрасного малюка. Випадки повторення вагітності, що завмерла вкрай рідкісні і ймовірність, що саме ви потрапите в цей процес, мізерно мала.

 

Позаматкова вагітність

Сама неприємна причина, по якій можуть з’явитися коричневі виділення на ранніх термінах — це позаматкова вагітність. Більше того — якщо з’явилося кровотеча, баритися не можна ні хвилини — воно свідчить про те, що плід досяг критичних розмірів.

 

А значить, в самий найближчий час маткова труба, в якій і розвивається ембріон, може лопнути. Така кровотеча майже у всіх випадках супроводжується дуже інтенсивними больовими відчуттями, не помітити які просто неможливо.

 

І якщо жінці не буде надана негайна допомога, ускладнення можуть бути самими серйозними, аж до летального результату. Але справедливості заради слід зауважити, що така причина кровотечі на ранніх термінах зустрічається вкрай рідко — зрозуміло, якщо майбутня мама регулярно відвідує лікаря.

 

Рівень сучасної медицини настільки високий, що дозволяє визначити позаматкову вагітність в самі перші тижні. Саме тому лікарі настійно рекомендують жінці не тягнути до останнього, а звернутися до гінеколога негайно ж, як дізнаються про свою вагітність.

 

Ерозія шийки матки

Якщо майбутня мама зауважує коричневі виділення після статевого акту або гінекологічного огляду на кріслі, швидше за все, приводу для занепокоєнь немає. На ранніх термінах вагітності, під впливом певних гормонів, шийка матки починає легко кровоточити навіть від найменшого дотику.

 

Але триває така кровотеча недовго — максимум кілька годин. Правда, лікаря все ж необхідно попередити — швидше за все, він замінить ручне обстеження ультразвуковим.

 

Запальний процес

Досить рідко, але все ж бувають випадки, коли коричневі виділення є наслідком найсильнішого запального процесу органів малого тазу. Правда, відтінок коричневого буде злегка іншим — ближче до темно-жовтого. І крім того, такі виділення практично завжди супроводжуються дуже неприємним запахом. Крім того, можливі больові відчуття внизу живота, слабкість, підвищення температури тіла, загальне нездужання.

 

Чомусь прийнято вважати, що під час вагітності все гінекологічні захворювання обходять майбутню маму стороною. Однак насправді це зовсім не так! Саме під час вагітності загострюються всі наявні хронічні болячки, та ще й нові так і норовлять причепитися.

 

Але ж навіть нешкідливий запальний процес під час вагітності може самим негативним чином вплинути як на саме протягом вагітності, так і на здоров’я вашої майбутньої дитини. Тому ігнорувати нездужання ні в якому разі не можна — чим раніше буде розпочато лікування, тим краще для мами і малюка.

 

Що робити при виділеннях?

 

У будь-якому випадку, що б не послужило причиною кровотечі на ранніх термінах вагітності, дуже важливо дотримуватися правильний алгоритм дій. Звичайно ж, самостійно собі грамотну допомогу ви не надасте. Але і від вас залежить дуже багато чого — якщо ваша поведінка буде вірним, у лікарів буде набагато більше шансів врятувати вагітність. Ну або принаймні, звести збиток вашому здоров’ю до можливого мінімуму.

 

Не панікуйте

Можливо, ця рада здасться вас дивним, але він дуже важливий — припиніть панікувати! Цілком природно, що ви налякані, переживаєте за свого малюка. Але пам’ятайте — ваша паніка кровотеча не зупинить. А ось посилити його дуже навіть може і з високою часткою ймовірності зробить це. Постарайтеся розслабитися, глибоко дихайте — через пару хвилин вам стане значно легше.

 

Викличте «швидку допомогу»

Помітили кров на білизну? Незалежно від того, багато її або всього кілька крапель, відразу ж лягаєте або хоча б сядьте, якщо прилягти нікуди. Не варто намагатися дістатися поліклініки чи лікарні самостійно — ні на машині, ні вже тим більше на громадському транспорті.

 

До тих пір поки лікар не дозволить, ви повинні дотримуватися повний спокій. Тому найрозумніше викликати бригаду «швидкої допомоги», яка при необхідності доставить майбутню маму в стаціонар, дотримуючи всі запобіжні заходи.

 

Дотримуйтесь рекомендації лікаря

Отже, лікар з’ясував причину кровотечі і призначив вам відповідне лікування. Ваше головне завдання — суворо виконувати всі рекомендації. Якщо лікар намагається зберегти вагітність, саме від вашої поведінки залежить велика частина успіху. Якщо трапилося нещастя і ви втратили малюка, лікування буде направлено на відновлення вашого здоров’я, щоб через деякий час ви знову змогли завагітніти і народити здорового малюка.

 

Дуже часто жінки роблять одну й ту ж помилку — ледь відчувши себе краще, вони припиняють приймати призначені ліки, порушують режим дня та інше. І в підсумку шкодять самі собі біль внизу живота слід очікувати.

 

Утримайтеся від сексу

Якщо вагітність вдалося зберегти, дуже важливо відмовитися від сексуальних відносин хоча б на півтора-два місяці, адже статевий акт іноді провокує переривання вагітності. А крім того, необережні дії чоловіка можуть травмувати дуже чутливу шийку матки, що також може призвести до нового кровотечі. Як правило, чоловіки з розумінням ставляться до цього — головне, щоб ви пояснили в чому справа.