Місячні після вакууму (міні-аборту)

Дуже поширене питання: коли ж повинні починатися місячні після міні-аборту (вакууму)? Для початку розберемося, що ж таке міні-аборт або Вакуум-аспірація. Це переривання вагітності на терміні до 5 тижнів шляхом відсмоктування плода за допомогою спеціально призначеного для цього насоса. Операція триває не більше 5-ти хвилин і робиться під повною або неповною анестезією.

Вакуум-аспірація дуже поширений метод переривання пологів на ранніх термінах і жінок часто лякає відсутність місячних після даної операції. Отже, яке водночас є нормою при їх відсутності?
Прийнято вважати, що перші місячні після міні-аборту повинні наступати приблизно через 30 днів з дня аборту і тепер їх відлік теж ведеться з цього часу. Деякі лікарі та джерела говорять 40-43 дня це норма. Все залежить від особливостей жіночого організму. У будь-якому випадку, одразу після вакуум-аспірації постійно консультуйтеся з лікарем і бажано після процедури провести Узі.

У кожної дівчини свій гормональний цикл і шукати в інтернеті рада про початок місячних після вакууму трохи неправильно, тут вам повинен радити лікар. У більшості випадків цикл відновлюється протягом місяця, однак передчасно початок або мінімальна затримка допустимі. Ще раз повторюємо: ПОСТІЙНО консультуйтеся з лікарем. Бувають випадки, коли вагітність переривається неповністю і відсутність місячних може говорити про вагітність, а жінка буде чекати відновлення циклу. Спостерігайтеся у лікаря протягом хоча б 2-х місяців з дня вакууму.

Після вакууму часом місячні міняють колір, запах. Ось це вже не норма і потрібно якомога негайно звернутися до лікаря.