Місячні зі згустками крові, причини і прояви

При виникненні різних аномальних явищ у розвитку внутрішніх статевих органів жінки розвивається хвороба, яка в медичних підручниках називається ендометріоз. Саме ця хвороба найчастіше призводить до того, що менструальні виділення жінки наповнюються незвичайними кривавими згустками.

Місячні зі згустками, причини та особливості

Якщо у вас з’явилися місячні зі згустками, причини даного явища можуть бути найрізноманітнішими. Це можуть бути різні гормональні порушення в організмі жінки, хвороби щитовидної залози, нещодавно пройшли внутрішньоматкові втручання, такі як аборт, непрості пологи, специфічні оздоровчі процедури, а також різні запальні процеси в організмі жінки. Не варто скидати з рахунків наявність надмірної ваги у жінки, зловживання нею алкоголем, тютюнопалінням та кави.

Рясні згустки в крові викликаються шматками отторгнувшегося від порожнини матки слизового шару, який називається ендометрієм. При розвитку ендометріозу, шар ендометрія патологічно розростається, що призводить до його підвищеному вмісту в менструальної крові.

Місячні зі згустками, причини і прояви

Як уже говорилося, місячні виділення з кривавими згустками з’являються, зазвичай при наявності у жінки ендометріозу. Зазвичай таке захворювання важко діагностується самостійно, тому регулярне відвідування гінеколога при появі підозр і відповідних симптомів, просто необхідно кожній жінці. Ще одним з непрямих ознак наявності ендометріозу є наявність довгого періоду незначних кров’янистих виділень після закінчення місячних.

Захворювання лікується вживанням прописаних гінекологом гормональних препаратів або ж хірургічним втручанням.