Більшість жінок турбуються про своє здоров’я у разі затяжних і рясних менструальних виділень. Але якщо місячні мізерні, небагато б’ють тривогу, а дарма. Адже як надмірно рясні, так і недостатні виділення можуть бути симптомом патологій.

Які причини мізерних місячних?

Гіпоменорея — медична назва надмірно нікчемних виділень під час менструації. Але, якщо місячні стали мізерними, то це зовсім не означає, що причиною є патології. Є ряд фізіологічно обумовлених причин мізерних виділень, що є нормою. Наявність мізерних виділень допускається при невстановленому менструальному циклі у підлітків, в період після пологів або аборту. У цих випадках виділення можуть бути не тільки мінімальними, але і рідкісними, з інтервалами в один-два місяці, а у дівчаток можуть з’являтися всього від двох до чотирьох разів на перший рік після появи менструації. Так само місячні дуже мізерні перед настанням менопаузи. Протягом двох років перед повним припиненням менструацій можливо поступове скорочення виділень і зведення їх до мінімуму аж до повного їх припинення.

Але мізерні місячні можуть бути не тільки обумовлені фізіологічними особливостями, а й нести в собі загрозу наявності серйозних порушень роботи сечостатевої, ендокринної системи. Для встановлення справжньої причини гіпоменорее важливо визначити, до якого типу вона належить. Розрізняють два типи її прояви. Первинна -коли виділення спочатку були мізерними, і вторинна — та, при якій місячні стали бідніший, хоч до цього були в межах норми.

Первинна і вторинна гіпоменорея. Відмінності та особливості

При первинній гіпоменорее причиною часто є недорозвинення організму, гальмування психічного розвитку. Крім цього, останнім часом зросла кількість подібних порушень циклу, які пов’язані з недостатньою вагою. Адже в гонитві за худорбою жінка позбавляє свій організм можливості нормально функціонувати. За своєю природою жіночий організм, в порівнянні з чоловічим, містить більш високу частку саме жирової тканини. Це дозволяє використовувати даний ресурс для того, щоб зачати і виносити дитину. Крім того, вироблення такого гормону, як естроген, пов’язана з наявністю жирової тканини в організмі.

Що ж стосується вторинного прояви, то тут спектр причин набагато ширше. Це можуть бути механічні пошкодження органів малого тазу, недорозвинення ендометрію, наявність запальних процесів сечостатевої системи. Крім порушень, пов’язаних саме з репродуктивними органами, причиною мізерних менструальних виділень може бути і збій в роботі ендокринної системи, порушення гормонального фону, а також нервові розлади, наявність стресових ситуацій, неповноцінне харчування і порушення режиму сну. Однією з причин появи менш виражених, ніж зазвичай, виділень, може стати застосування гормональних контрацептивів.

Навіть якщо жінка не відчуває ніякого дискомфорту і болів, маючи мізерні місячні, лікування, розпочате своєчасно, може врятувати її від безпліддя і серйозних наслідків для здоров’я. У будь-якому випадку, за наявності відхилень від норми необхідний огляд і обстеження в кабінеті гінеколога.