Моржування: чи є ризик?

Сьогодні бути здоровим — це модно. Звичайно, не всі це розуміють, але переважна більшість людей піклуються про своє здоров’я, адже крім поганої екології ми самі наносимо непоправної шкоди своєму здоров’ю: постійні перевантаження, нервові зриви, недосипання, недостатньо гарне харчування, ГМО, куріння, алкоголь.

Себе треба берегти і любити. Абсолютно нікому не зашкодить пробіжка по ранках, відвідування басейну кілька разів на тиждень, харчування тільки здоровою їжею (пароварка — ось ваш вірний друг і помічник у питанні приготування «здорової» і смачної їжі). Замість звичного перерви «на каву та сигарету» прогуляйтеся по внутрішньому дворику вашого місця роботи або почитайте книгу. Якщо ви вирішили взятися за своє здоров’я «як слід», то одним з найрадикальніших способів загартовування є зимове плавання або, як це прийнято називати в народі, моржування.

У чому ж полягає користь моржування?

Давайте спробуємо розібратися в цьому питанні. Будь-якій людині властивий страх перед низькими температурами, але не всі знають, що лікування холодною водою знижує ризики розвитку ГРЗ більш ніж в 20 разів! Так все-таки, яким чином моржування позитивно впливає на наш імунітет, при цьому не викликаючи важких застуд? А секрет в тому, що, занурюючись у холодну воду, відбувається різкий викид адреналіну — гормону надниркових залоз. Цей «гормон стресу» відповідає за здатність організму адаптуватися до екстремальних умов: знижується больова чутливість, частішає серцебиття, поліпшується кровонаповнення внутрішніх органів і головного мозку, активізується робота імунної системи.

Важливо також знати, що занурюватися в холодну воду можна на короткий час, буквально на кілька хвилин.

Занурення на більш тривалий час може спричинити за собою переохолодження. За ці кілька хвилин перебування в холодній воді «моржі» не відчувають холоду, а, навпаки, відчувається внутрішній жар: весь організм налаштований на вироблення енергії! Тіло горить, як газова колонка! Таким чином, відбувається підготовка організму до можливого стресу. Продовжуючи процедуру моржування до десяти хвилин, дуже великий ризик переохолодження з усіма витікаючими звідси наслідками.

Важливий також позитивний настрій перед початком процедури, тільки так разом з користю можна отримати максимум задоволення. Важливо зрозуміти користь цього заняття і тоді в мозку будуть вироблятися особливі речовини — ендорфіни, гормони задоволення, що дають нам свіжі сили, оптимізм, радість і задоволеність.