Затримка місячних, скільки днів вона б не була, завжди викликає тривогу у жінки. Однак для початку варто точно підрахувати, скільки днів становить затримка місячних.

Якщо затримка менше тижня — це може бути варіантом норми. Якщо ж термін затримки більш тривалий, це може бути і захворювання репродуктивних органів, і вагітність.

Для початку слід виключити факт вагітності. Якщо 6 днів затримка місячних, не варто відразу вживати активних заходів. Потрібно почекати хоча б дня два або три, тому що тест на вагітність навряд чи покаже достовірний результат на такому ранньому терміні. Затримка місячних 9 днів дає можливість діяти більш впевнено. Потрібно здати аналіз на хоріонічний гонадотропін людини, а також можна зробити тест на вагітність. Якщо аналізи не будуть позитивними, слід почекати ще днів сім. Затримка місячних 14 днів більш серйозна. Проведіть ще раз аналіз на ХГЛ і тест на вагітність. Якщо результат знову негативний, тоді слід починати перевірку на наявність захворювань і відвідати свого лікаря-гінеколога.

Причинами затримки можуть стати:

  1. Зміни ваги. Низький вага тіла або надмірна швидка втрата ваги можуть призвести, наприклад, до затримки місячних на 9 днів. Ожиріння також може викликати зміни у вашому менструальному циклі.
  2. Стрес. Якщо овуляція затримується, може бути затримка місячних 9 днів. Якщо у вас немає овуляції, може відбутися затримка місячних 15 днів і більше, або місячні не з’являться взагалі.
  3. Контрацептиви. Через гормональних контрацептивів може з’явитися затримка місячних 9 днів або навіть затримка місячних 15 днів. Деякі протизаплідні засоби зупиняють менструації протягом декількох місяців або до одного року, можуть змінювати силу кровотечі.
  4. Фізичні навантаження — напружені вправи можуть збити менструальний цикл, може з’явитися затримка місячних 9 днів і більше.
  5. Ліки. Якщо ви приймаєте ліки, проконсультуйтеся з вашим фармацевтом, щоб дізнатися, чи можуть бути збої в циклі побічним ефектом.
  6. Захворювання щитовидної залози. Гіпотиреоз може змінити рівень вироблення певних гормонів, який може викликати збої, наприклад — затримка місячних 15 днів.
  7. Грудне годування. Гормони, які впливають на лактацію, затримують наступ овуляції і, як наслідок — дають затримку місячних.
  8. Розлади харчової поведінки.
  9. Зміни в режимі дня. Якщо ви раптом перейдете від денної зміни на нічний час, або навпаки, або у вас робота, яка постійно викликає перебої в режимі дня, будьте готові до постійних затримок (затримка місячних 15 днів і більше, аж до того, поки ви не стабілізуєте свій режим ).

Важливо пам’ятати, що затримка не є чимось незвичайним для жінок. Тому, якщо таке станеться, постарайтеся не панікувати завчасно. У більшості випадків ваш цикл повернеться в нормальне русло в наступному місяці. Аменорея зазвичай не діагностується, поки ви не пропустили принаймні 3 місячних циклу.