Невротична депресія : діагностика та лікування

Невротична депресія — це форма розлади , при якій настрій хворий особи залежить тільки від оточуючих її умов. Наприклад , в денний час доби ці люди ні чим не відрізняються від повністю здорових , а вночі у них виявляються симптоми. Це може бути агресія , пригнічений настрій , плаксивість , істерія і т.д. Зазвичай ускладнення настають у крайніх випадках , якщо вчасно не звернути уваги на проблему і не почати лікування.

Зміст:

  1.  Причини появи невротичної депресії
  2. Особливості і симптоми невротичної депресії
  3. Як вилікувати невротичну депресію
  4. Чому не варто пити антидепресанти навмання
  5. Як позбутися депресії будинку

 

До речі , умовити звернутися до фахівця таких хворих набагато легше , так як вони в більшості випадків залишаються повністю осудними. Схильні невротичної депресії люди відкриті для спілкування , можуть раціонально мислити , адекватно сприймають цей світ.

 

 

Причини появи невротичної депресії

 

Насправді зовнішніх факторів , чому у тій чи іншій особи виникла невротична депресія , може бути безліч. Це і неприємності на роботі , і постійні стреси , проблеми з чоловіком або дітьми , переїзд в інше місто або еміграція в незнайому країну , зміна обстановки і т.д. Якщо людина сильний, він досить швидко і легко справляється з виниклими труднощами , вирішує питання, адаптується до нового і незвіданого . У депресію ж впадають слабкі , боязкі , закомплексований , невпевнені в собі і своїх силах люди.

 

Найгірше, якщо травмує ситуація повторюється занадто часто. Приміром , коли начальник щодня вичитує підлеглого перед іншими співробітниками . Зрештою , все може завершитися нервовим зривом , істерикою , сльозами . Причому не при босі , а в курилці , будинки і т.д. Можливо , все проявиться на підсвідомому рівні , навіть якщо зовні ви не як і відреагуєте . Так, вранці можете прокинутися з головним болем , пригніченим настроєм і сумними думками , дивуючись , чому вам так погано. Виявляється , причина знаходиться на поверхні , а не так глибоко , як ми думаємо.

 

Особливості і симптоми невротичної депресії

 

Для початку слід зрозуміти , що невротична депресія — це серйозне захворювання , тому дуже важливо надати своєчасну допомогу людині , що зіткнулося з даною проблемою. Інакше вона може перерости в інші , більш важкі форми , що загрожує сумними наслідками , аж до летального результату . Тому слід вчасно розпізнати перші ознаки захворювання .

 

Отже , на початкових стадіях депресія проявляється тільки у вигляді поганого настрою , емоційної нестабільності , тривоги , переживання , туги , занепокоєння. З часом відбувається порушення сну , тобто або починається безсоння , або постійно хочеться спати. Нерідко погіршується апетит.

 

Зверніть увагу: що впала в депресію особа не завжди відчуває себе погано , а лише ситуативно — залежно від сформованої обстановки . При цьому найчастіше часом спостерігається прогрес. Хворий намагається змінити стан речей , щоб уникнути , наприклад , виникнення конфлікту з начальником. Проблеми немає — засмучуватися нема чого . Адже часто ми самі винні у виникненні неприємних ситуацій , які вибивають нас з колії. Висловлюючи критику , вислуховуючи чужі скарги , приймаючи все близько до серця — цим ми завдаємо шкоди тільки собі .

 

Слід зазначити , що при невротичної депресії людина не зациклюється на чомусь одному , його можна з легкістю переключити . При цьому і міміка також відразу ж змінюється: зникає злість , смуток , образа , варто тільки тему розмови поміняти. І якщо не повертатися до проблеми , хворий про неї навіть і не згадає.

 

Невротична депресія відрізняється від інших видів тим , що хвора особа не береться під самобичування , у неї не знижується самооцінка. Хоча , як і завжди , тут також бувають свої винятки . Але якщо це і відбувається , симптоми не такі явно виражені. Людина залишається тією особистістю , якою він був до цього. І всі якості , як хороші , так і погані , нікуди не зникають.

 

Як було згадано вище , дана особа віддає собі звіт . Вона розуміє , що є проблема , з якою самостійно не впоратися. І навіть при неврозах вона негативно ставиться до суїцидальних вчинків. Тільки в запущених випадках все закінчується самогубством. У більшості своїй загострення відбувається після обіду або у вечірній час доби.

 

Що стосується фізіологічних проявів , то це може бути занепад сил , поява проблем з серцево — судинною системою , болі в серці , запаморочення , нудота , пульсуючий або стискаючий біль у скронях і потиличної частини. До речі , більшість з нас тільки після появи перерахованих вище симптомів звертається до лікарні. Психологічні ж зміни ми , як завжди , залишаємо без уваги.

 

Але , щоб з хворим не відбувалося , це ніяк не впливає на його працездатність. Він продовжує чесно виконувати свої професійні обов’язки , не перекладаючи свою головний біль на інших ( колег , рідних , друзів). Плюс , він з оптимізмом дивиться в майбутнє.

 

 

Як вилікувати невротичну депресію

 

Лікування повинне проводитися тільки в спеціалізованій клініці , під наглядом професійних лікарів і психотерапевтів. Ніяких консультацій в сумнівних закладах , де працюють « досвідчені » маги , чаклуни , ворожки , що знімають псування , пристріту , прокляття. Те , що над хворим руками поводять , та порошку чарівного дадуть , користі ніякої не принесе.

 

У психотерапевтичному відділенні хворого спочатку обстежують , щоб підтвердити поставлений діагноз . Потім , виходячи з отриманих аналізів , проведуть повноцінне лікування . Зазвичай пойняла депресію особам призначають спеціальні антидепресанти , які позбавлять хворого від більшості симптомів. Т.е через пару тижнів пропаде поганий настрій , зникне біль , тривожність . Зверніть увагу: легальні антидепресанти , транквілізатори , нейролептики та седативні препарати продаються в нашій країні тільки за рецептом !

 

Крім цього , також знадобиться пройти лікування у психіатра. Мінімум два рази на тиждень доведеться відвідувати фахівця , який допоможе усвідомити хворому , що у нього проблема , а також виявити , чому у нього виникла депресія. Він поступово підштовхне таку особу до вирішення всіх труднощів , які виникнуть на шляху. Однак щоб лікування принесло позитивні плоди , слід бути чесним , відвертим , показувати всі свої почуття та емоції.

 

Не варто боятися , що психотерапевт розповість комусь про вашу проблему . У нашій країні це категорично заборонено. Все, що ви розповісте , залишиться між вами і вашим лікарем. Інакше ви зможете подати на розголосив таємницю доктора до суду. А моральна компенсація в даному випадку буде немаленькою .

Чому не варто пити антидепресанти навмання

 

На жаль , багато хто з нас вважають за краще лікуватися самостійно. Хтось не довіряє лікарям , комусь складно відпроситися з роботи або залишити на час сім’ю. Але підсумок один — такі особи купують через інтернет або з-під прилавка антидепресанти , думаючи , що нічого в цьому такого немає.

 

Шанс , що ви правильно підберете препарат і вгадаєте з дозуванням — мізерний . І в такому випадку лікування тільки нашкодить . У вас може виникнути залежність. Психологічна , коли вам буде здаватися , що без препарату життя вже не та. Фізіологічна зустрічається рідше. І то, тільки в тих випадках , коли ліки містить у собі заборонені речовини. І якщо лікарі про це знають , то прості люди стикаються з такими побічними ефектами постійно.

 

 

Як позбутися депресії будинку

 

Додатково ви можете вдаватися до деяких методів , за допомогою яких наші прадіди боролися з депресією. Багато хто з них повністю безпечні. Однак попередньо не забувайте консультуватися з вашим лікарем , щоб уникнути негативних наслідків .

 

  • Настоянки і відвари

Синдром невротичної депресії усувається за допомогою трав’яних настоянок та відварів . В аптеках продаються збори , що мають заспокійливу або бадьорить ефектом . Залежно від свого настрою , ви можете вибрати підходящий для вашого конкретного випадку варіант. Приміром , непогано допомагає впоратися з депресією настоянка женьшеню . Її можна як купити вже готову , так і зробити самостійно.

 

У другому випадку беремо листя або коріння рослини ( 50 гр) , заливаємо спиртом ( 500 гр) . Переливаємо все в банку , щільно закриваємо кришкою. І залишаємо на місяць у сухому прохолодному місці — холодильнику або коморі . Через 30 днів проціджуєте отриману рідину крізь марлю , складену в декілька шарів. Рекомендується пити 3 рази на добу , тільки перед їжею ( по 15-20 крапель).

 

  • Овочі та фрукти

Банани приносять радість в дім . Досить з’їдати в день по 1 шт цього екзотичного делікатесу , щоб поганий настрій більше вас ніколи не потурбувало . Однак будьте обережні , щоб лікування бананами НЕ завдало шкоди вашому шлунку . При гастритах , виразках , цукровому діабеті і т.п проблемах зі здоров’ям експериментувати з подібною їжею не варто , так як може виникнути загострення захворювання.

 

Мабуть , морква — найбезпечніший овоч , за допомогою якого можна позбутися депресії . Ви можете його як терти на тертці , так і робити фреші . Щоб лікування принесло позитивні плоди , вибирайте домашню моркву , вирощену у вашому регіоні. Заморська продукція хоч і красивіше , користі від неї практично не буде ніякої.

 

  • Спорт

Чому наші предки не часто впадали в депресію ? Просто їм ніколи було переживати , адже з ранку до вечора вони працювали фізично. І безсоння після проведення часу в полі мало кого турбувала. Тому , якщо ви хочете нормально спати , не переживати через дрібниці і стати впевненим у собі , запишіться в тренажерний зал. Перший час ви просто з ніг валитися будете , а потім і зовсім забудете про свої проблеми.

 

До речі , якщо переживання пов’язані з розставанням з коханою людиною , зміною місця проживання тощо , то саме тут ви зможете обзавестися новими знайомими та друзями. Можливо , вам і лікування у психолога не знадобиться. Не подобається займатися з « залізяками » ? Підіть на танці , купіть абонемент у басейн . Спробуйте знайти те , що вам дійсно до душі.

 

 

 

Тепер ви знаєте все про те , що таке нейролептическая депресія , які в неї основні симптоми , а також те , як її потрібно правильно лікувати. Головне — не боятися . Адже найскладніше — це зізнатися собі , що є проблема , яку слід терміново вирішувати. Усвідомлення хвороби — половина успіху. Тепер вже точно перемога за вами.