ПМС і як з ним боротися

ПМС — це передменструальний синдром, що виражається в підвищеному емоційному стані за кілька днів до настання місячних. Якщо ти помічала у себе плаксивість, постійне роздратування, набряклість, хворобливі відчуття в грудях за пару-трійку днів до менструації, то, швидше за все, ти прекрасно розумієш про що ми говоримо. У кожної з нас ПМС і симптоми пмс проявляється по-різному.До речі, млявість і стомленість ще не найстрашніші прояви цього синдрому. Є симптоми пмс і більш обтяжливі. У окремих дівчат ПМС може супроводжуватися прищами, алергією, розладом шлунку, нудотою і дійсно глибокою депресією. Але такими симптомами вже повинен займатися фахівець.

Лякатися ПМС не варто, але от розібратися в собі і вміти з ним впоратися — цілком посильне завдання. Отже, звідки що береться? Організм готується до критичних днях, змінюється баланс гормонів — і ось ти вже ридаєш від якоїсь дрібниці. Непорядок!

Якщо тобі здається, що ти пухнешь на очах, то це близько до правди. Через набряку організм може утримувати до 2 зайвих літрів рідини. Саме тому не варто планувати шопінг на ці дні — примірки будуть невдалими. Очі на мокрому місці? Це нормально. Не така вже це й проблема. Груди стала болючою? Зате здається більше. Кожен із симптомів окремо не так вже і жахливий. Але от що робити, коли вони нападають всі разом … Не боятися ПМС і не піддаватися. Боротися! Як тільки помітиш у себе симптоми пмс — заплануйте свою негласну війну з ними!

• Головний аргумент — хто попереджений, той озброєний. Раз вже ми тут всі розібрали по кісточках, частіше згадуй, що ти прекрасно розумієш, що все, що з тобою відбувається в ці дні — лише війна гормонів усередині організму. ПМС — це ніщо інше, як порушення гармональному рівноваги, яке можна контролювати. І в цілому, світ не такий уже й поганий, і через пару днів ти в цьому переконаєшся. Не стався до свого стану занадто серйозно. Думка про те, що це все не насправді — дуже допомагає.

• Замість того, щоб себе жаліти і злитися на нетямущих оточуючих — побалуйте себе і розваж. Шоколадне Піроженоє? Будь ласка! Кіно про любов? Прекрасно! Тільки запасися носовими хустками. Твоє бажання поридати буде там як не можна до речі. Зате це необхідна розрядка і полегшення негайно дасть про себе знати. Прогулянка на свіжому повітрі з подругою? Ще краще — кисень допоможе від головного болю, а подруга чудово зрозуміє твій стан. Одним словом, подаруй собі полегшення пмс.

• Ці дні — не самі підходящі для дієт. ПМС тільки озлоблю проти тебе. Як правильно запланувати полегшення пмс? Краще підготуй вітамінний удар. Більше соків, фруктів і овочів. Вітаміни — кращий друг примхливої ​​панянки. Менше солі — це допоможе зробити набряк менше. Для цієї ж мети постарайся випивати не менше полуора літрів води в день. Підійдуть і несолодкі соки і Траяном чаї. Уникаємо кофеїну, алкоголю і нікотину. Хочеться солодкого — з’їж шоколадку. У шоколаді і морозиві багато вчених підозрюють джерело ендорфінів — гормонів задоволення. А тобі зараз саме це і потрібно.

• Не варто прикидатися кульком, лежачим в кутку дивана. Чим більше ти будеш рухатися і займатися різноманітними справами, тим менше часу у тебе залишиться на оплакування себе коханої в цьому черствому світі. Полегшення пмс і звільнення себе від таких неприємних відчуттів — це не така вже складна задача. Всі фізичні навантаження можна залишити на колишньому рівні, а от психологічно важких процесів краще уникати. Будь-який стрес може посилити твою пригніченість. Єдине, в чому не можна собі відмовляти — висипатися.

А головне, подумай про те, що такі ж симптоми в більшій чи меншій мірі відчуває практично кожна жінка. Але все одно ми прекрасні, променисті й привабливі. Це того, мабуть, варто.