Дуже часто жінки скаржаться на порушення, пов’язані зі звичним протіканням місячних кровотеч. Одним із проявів таких порушень є збої в протіканні менструації і порушення її циклу.
Буває так, що протікають у жінки місячні в невластивий для неї цикл, що може вказати на розвиток патологічних змін в організмі жінки.
Варто нагадати, що стандартний місячний цикл здорової жінки складає в середньому двадцять вісім днів, плюс або мінус сім днів. Невеликі затримки або ж раніше наступ місячних протягом однієї або ж двох діб, не є патологією і допускається лікарями-гінекологами.
До порушень ходу місячних можна віднести: їх хворобливе протікання; незвично рясні, або ж, навпаки, мізерні виділення; нерегулярні менструації; повна відсутність місячних.
Причинами переривчастих місячних кровотеч можуть бути доброякісні утворення яєчників, синдромом неовуліровавшего фолікула (неможливість його розриву) або ж кістою, так званого жовтого тіла.
Профілактика і лікування
Для профілактики порушень менструального циклу можна застосовувати лікувальну дієту. Причому сама дієта повинна бути відповідним чином збалансована, щоб в різні періоди циклу поставляти жіночому організму саме такі речовини, в яких він найбільше потребує.
Так, наприклад, перед самим початком менструації рекомендується вживати поменше води, за винятком молочних продуктів.
В десквамаціонний період їжа, яка приймається жінкою повинна бути повна вітамінами і багата на пташине м’ясо, яловичу печінку, а також різні овочі.
Через чотири дні після початку місячних потрібно вживати більше фруктів, а також каш із злаків.