Що таке естроген?!

Цим питанням люди задаються досить часто. Давайте розбиратися що ж таке естроген.

Сам термін «естроген» з’явився в минулому столітті, коли його виявили у вигляді секрету яєчників. Насправді ж естроген виробляється і в чоловічому організмі, однак, меншою мірою.

Під цією назвою об’єднали кілька статевих гормонів жінки, серед яких переважають естрадіол, естріол і естрон.

Естрогени — стероїдні гормони, попередниками яких є чоловічий тестостерон. Естрогени утворюються в оболонці созревающей яйцеклітини в першій половині циклу. У II половині (після овуляції) — в жовтому тілі, спільно з виробленням прогестерону.

Завдяки різним кількостям естрогенів на різних стадіях менструального циклу, аналізуючи кров або сечу, можна точно простежити весь цикл. Так, приблизно перші 10 днів вони практично не виділяються, але, безперервно наростаючи, досягають піку прямо перед овуляцією, після якої їх кількість знижується, а потім підвищується знову під час вироблення жовтим тілом. Мінімум спостерігається за пару днів перед менструацією. При вагітності секреторну функцію естрогену переймає плацента, і їх кількість значно підвищується.

Естрогени дуже важливі в житті жінки. Саме завдяки ним дівчини отримують «жіночу фігуру», вони ж відповідають за формування вторинних статевих ознак і, як було сказано вище, за регуляцію і встановлення менструального циклу і роботи молочних залоз. Також завдяки естрогену поліпшується кровопостачання матки.

Ще однією особливістю естрогенів є те, що вони відповідають за розподіл підшкірних жирів. Саме тому у жінок відкладаються жири на стегнах і сідницях явно більш значно, ніж у чоловіків. Щоб отримати м’язистий низ тіла, доведеться якось знижувати рівень естрогенів. Цим зазвичай користуються жінки, що займаються бодібілдінгом.

При недоліку гормону настає менопауза та зменшення розміру грудей, погіршення стану кісткового скелета.