Овуляція: для чого треба її знати?

Не варто зайвий раз говорити про те, що всі батьки хочуть, щоб у них народився гарний, розумний, здібний, але, найголовніше, здорова дитина.

Причому, особливе побоювання у батьків викликає наявність природжених захворювань і патологій у розвитку дітей. Лікарі давно відмітили, що народження здорового та повноцінного дитини є проблематичним при порушеннях овуляції у матері.

Для довідки: овуляція — це період, протягом якого в одному з жіночих яєчників лопається водяний пухирець (фолікул), і з нього з’являється готова до запліднення жіноча яйцеклітина.

Овуляція: визначаємо її час

Правильне визначення овуляції важливо як для тих жінок, які хочуть завагітніти, так і для тих, які хочуть оберегтися натуральними методами.

Крім того, при наявності яких-небудь гінекологічних захворювань у жінки, саме відсутність у неї овуляції побічно підтверджує наявність проблеми. А відновлення її правильного перебігу може служити надійною ознакою одужання.

Для визначення овуляції існує кілька традиційних методів:

Календарний. У зв’язку з тим, що овуляція проходить практично в самій середині менструального циклу жінки, то для застосування календарного методу треба чітко його знати. Однак даний метод прийнятний лише при наявності усталеного менструального циклу.

По зміні базальної температури. Під час овуляції в організмі жінки відбувається помітний стрибок базальної температури (в прямій кишці), який неважко зафіксувати. Але для цього треба проводити регулярні вимірювання.

За оцінкою слизу шийки матки. У звичайні дні шийка матки жінки закрита щільною слизової пробкою, яка в момент овуляції стає рідшою і тягучою.