Сім основних причин дисбактеріозу

1. Антибіотики

Антибіотики стоять на першому місці в справі руйнування кишкової мікрофлори. Ці препарати згубно впливають на хвороботворних мікроорганізмів, але, при цьому не обходять стороною і корисні бактерії.

2. Гормони і антидепресанти

Ці види ліків можуть дуже негативно позначитися на стані мікрофлори. Крім того, мікрофлора виснажується під впливом променевої терапії і будь-яких оперативних втручаннях на організм, особливо на внутрішніх органах, і тим більше на кишечнику.

3. Погана екологія

З кожним роком екологічна обстановка в світі погіршується, що дуже негативно впливає і на мікрофлору, і на організм людини в цілому. Недарма зараз страждають дисбактеріозом близько 90% населення.

4. Стреси

Будь-які хвилювання, чи то підготовка до іспиту або любовне страждання, а також фізичні та емоційні перевантаження можуть негативно відбиватися на стані мікрофлори кишечника, аж до її повної стерильності. Викликати дисбактеріоз можуть зміна обстановки в поїздках, незвична їжа, зміна часових поясів.

5. Хвороби органів травлення

Різні захворювання, такі як гастрити, коліти та інше, порушують баланс хороших і поганих бактерій.

6. Фаст-фуд

Цей пункт включає в себе не тільки гамбургери, а й взагалі: їжа поспіхом, всухом’ятку, жирну їжу, відсутність режиму прийому їжі.

7. Авітаміноз

Недолік деяких вітамінів і мікроелементів, таких як кальцій, залізо, вітаміни групи В, може призводити до того, що патогенна мікрофлора починає посилено розмножуватися, витісняючи корисну.