Відвідування гінеколога під час місячних

Будь-яка, що стежить за своїм здоров’ям жінка, кілька разів на рік відвідує гінеколога, навіть не маючи скарг. Це необхідно для того, щоб мати можливість на ранніх стадіях виявити небезпечні захворювання і успішно їх подолати. Такий візит слід планувати з урахуванням менструального календаря.

Найбільш підходящим часом є другий тиждень циклу. Природно, не варто йти на плановий огляд під час місячних, оскільки лікар не зможе оцінити вид мікробної флори піхви і взяти мазок.

І все-таки відвідування гінеколога під час місячних можливо і навіть необхідно, коли у жінки виникають проблеми зі здоров’ям. Наприклад, запальні процеси можуть протікати дуже швидко, і консультацію з фахівцем потрібно провести якомога швидше. Або у випадку, коли «критичні дні» затягнулися на ненормально тривалий період, потрібно терміново звернутися за допомогою, для запобігання великих крововтрат. Гінеколог може провести огляд у будь-якій ситуації. Він вивчить ваш анамнез, поговорить з вами, запитає про скарги, поцікавиться, чи зверталися ви з цією проблемою до лікарів раніше. На підставі типу статури і характеру росту волосся на обличчі і руках пацієнтки лікар може судити про можливі гормональних зрушеннях, для підтвердження або спростування яких потрібні будуть додаткові аналізи. Наступним етапом буде огляд молочних залоз і пальпірованіе черевної порожнини. Таким способом можна перевірити стан багатьох внутрішніх органів. Якщо гінеколог виявить щось підозріле, він може направити пацієнтку на ультразвукове дослідження. При такому загальному огляді перевіряється також щитовидна залоза на предмет вузлів і новоутворень.

Як видно з перерахованого вище, гінеколог може отримати досить багато інформації про стан пацієнта, навіть не вдаючись до огляду на кріслі.