Як полегшити перший день місячних?

Для багатьох жінок менструація не просто доставляє гігієнічні незручності, але також може супроводжуватися тягнуть схваткоподобнимі болями внизу живота. Найчастіше виникають ці болі в перший день місячних і пояснюються підвищенням тонусу матки. Це явище називається науково альгоменореєю. Що ж можна і потрібно робити?

Часто можна почути від бабусь «шкідливий» рада — потерпіти день. Але загальновідомо, що біль терпіти не можна. Сильні менструальні болі можуть супроводжуватися загальним нездужанням, нудотою, розладом шлунка, запамороченнями. Природно, ніхто не хоче щомісяця на кілька днів випадати з життя і валятися в ліжку.

Є безліч способів полегшити перший день місячних. Як варіант, прийняти спазмолітичний засіб типу Но-шпи. Що міститься в ній дротаверин розслаблює гладку мускулатуру матки. Можна також використовувати більш сильні комбіновані спазмолітики. Зрештою, можна просто взяти знеболюючий препарат. Перед прийомом обов’язково слід ознайомитися з протипоказаннями у вкладиші.

Якщо ви не любитель пити таблетки, можна пошукати рекомендації народної медицини. Відомо безліч рецептів, що знімають біль і поліпшують самопочуття під час критичних днів. Найчастіше це відвари на основі валеріани, польового хвоща, золототисячника, тирличу, ромашки, оману, водяного перцю та інших. Ці трави та коріння використовуються в традиційній гінекологічній практиці при маткових кровотечах і добре себе зарекомендували. Також в деяких випадках болю може полегшити масаж.

При не дуже сильних болях буває досить покласти на низ живота невелику теплу грілку або нагріте рушник — тепло розслабить м’язи. Не дивлячись на все вищеперелічене, причини вкрай болючих місячних можуть бути серйозними, тому рекомендуємо обговорити це зі своїм гінекологом. Можливо, це вплив гормонального фону. У цьому випадку лікар може скоригувати його індивідуальним підбором гормональних контрацептивів. У більш серйозних випадках мова може йти про захворювання сечостатевої системи і слід якомога швидше взятися за лікування.