Критичні дні, час, який завдає чимало клопоту, але є не відокремлених атрибутом у житті жінок. Що ж варто зробити, щоб ці дні пройшли якомога більш благополучно і комфортно.

Для початку давайте дізнаємося, що відбувається в перші дні початку місячних. Ваша матка скорочується, починається виділення, які складаються з крові, слизу і кліток ендометрій (слизовий шар оболонки матки). Знижується рівень прогестерону в крові, організм виділяє речовини, які викликають спазми судин і їх звуження. Все це не кращим чином впливає на ваш організм.

Що слід зробити для полегшення вашого стану? Уникайте великих фізичних навантажень, стресів. Не варто приймати гарячі ванни. Утримайтеся в ці дні і від високих каблуків, постарайтеся ходити в зручному взутті, це полегшить стан ваших ніг і їх кровоносних судин.

Слід також уникати статевих контактів, хоч на даний момент і багато суперечок з цього приводу. Тому якщо ви все ж зважитеся на такий крок, не зайвим буде більш детальне вивчення, даного питання, щоб уникнути проблем, які можуть виникнути (інфекції, ендометріоз).
Не забуваємо, звичайно ж, використовувати прокладки або тампони, заміна повинна проводитися не рідше ніж через кожні 4:00 і по необхідності, наприклад у випадку рясних місячних.

Якщо у вас менструація викликає біль, то вам рекомендується здійснювати невеликі прогулянки на свіжому повітрі. Зменшить біль і легкі фізичні вправи, не забувайте, що малорухливий спосіб життя знижує тонус матки і призводить до негативних наслідків.
З раціону бажано виключити м’ясні бульйони, міцний чай, кава. У разі розлади травної системи незабутній, використовувати, широко відомий активоване вугілля. Так як з місячними також втрачається рідина, постарайтеся більше пити.