Як розрахувати овуляцію точно й чітко?

Овуляція – особливий момент, коли яйцеклітина виходить з яєчника. Саме ці 3-5 днів найбільш сприятливі для зачаття дитини. Є кілька простих способів, що дозволяють розрахувати овуляцію точно й чітко.

Так, якщо менструації відбуваються у вас регулярно, підрахунок овуляції не займе і хвилини. Віднімаєте 12-14 днів від передбачуваного дня майбутньої менструації і отримуєте дату, яка припадає на дні овуляції. Підвищити точність методу допоможуть прості спостереження за своїм організмом. Ви можете зауважити:

- Безсоння, нездужання або, навпаки, гіперактивність з нав’язливим бажанням зайнятися сексом;

- Болі або напруга внизу живота;

- Посилені прозорі виділення з піхви;

- Жирність шкіри, волосся;

- Поява висипки на обличчі і тілі.

Якщо ж ваш цикл «скаче», і про стабільність говорити не доводиться, можете скористатися іншим методом – щоденним вимірюванням базальної температури. Для цього знадобиться звичайний градусник. Берете лист і креслите табличку на кожен день (або будуємо відразу графік) і заносите дані ваших вимірювань. Температуру слід міряти орально, ректально або вагінально. Прямо перед овуляцією ви помітите різкий спад температури приблизно до 35.9-36 ° С, а по її завершенні пару днів температура зростає десь на півградуса. Тут головне не лінуватися.

Якщо і такий метод вас не влаштовує, спробуйте сходити в аптеку. Там вам запропонують спеціальні тести, які дадуть результат через десять хвилин після використання. При регулярному циклі починайте «тестувати» за 17-18 днів до початку менструації. Якщо не регулярний – вибирайте самий короткий цикл за минулі півроку і рахуйте по ньому. Тест вважається негативним, якщо проявилася тільки контрольна лінія, або тестова трохи блідіше, ніж контрольна. В інших випадках, якщо лінія збігається за кольором або більше насичена – тест позитивний. Якщо ви не знайшли навіть контрольної лінії, тест бракований або проведений не вірно.

Всі методи дають хороші результати, а якій вибрати – справа ваша. Удачи!