Здати і зняти на короткий термін

Короткострокова оренда житла – на добу, тиждень, місяць – раніше була долею роботи тільки приватних агентів. А ще подібні оголошення були представлені у всій красі на міських стовпах і парканах. Що говорити про асоціації, які виникали з даним явищем. А сьогодні такі пропозиції можна зустріти і у великих агентств нерухомості, і в платних базах оголошень.

Квартира замість готелю

Насамперед, кому і навіщо потрібна подобова оренда житла за наявності готелів? Все залежить як від уподобань і статусу майбутнього мешканця, так і від ціни і набору послуг, які включаються у вартість оренди квартири або вартість номеру. Наприклад, є суто суб’єктивні причини, з яких людина не хоче жити в готелі: заселення в строго певний час, метушня зі здачею і отриманням ключів кожного разу при виході і повернення, замовлення перепусток для проходу гостей і багато іншого (іноді доходить до того, що персонал готелів забороняє постояльцям не те що розпивати спиртне в номерах, але навіть приносити з собою їжу – і таке траплялося!). Ніколи не вгадаєш, що буде заборонено в тій чи іншій готелі.

Крім цього, навіть дешеві квартири, що пропонуються в добову оренду, завжди обладнані індивідуальною ванною кімнатою, тоді як в недорогих готелях ванни може не бути зовсім, а в деяких хостелах або старих готелях і раніше пропонуються «зручності на поверсі». Також в готелі може не бути доступу в інтернет або за неї доведеться доплачувати.

Власники ж «прибуткових» квартир часто пропонують такі послуги, як заселення в будь-який час доби без доплат і переплат, індивідуально узгоджений графік прибирання квартири, зустріч постояльця в аеропорту чи на вокзалі та інше. З господарем квартири завжди можна домовитися або трохи поторгуватися, в той час як з готельним персоналом цей номер не пройде.

Хоча й у оренди квартири є свої мінуси. Наприклад, складання опису майна, яке передається у користування. Тут треба бути напоготові, щоб потім не змусили платити за раніше зламані предмети побуту або обдерті кимось до вас шпалери.

На своїх місцях

Часто власники оголошень підкреслюють, що квартира вдало розташована, наприклад, у виставкових центрів, бізнес-центрів або, навпаки, в історичному районі. Тим самим стає зрозуміло, на кого розраховує орендодавець: на туриста або відрядженого, на компанію студентів чи, навпаки, одного представницького людини. Місцями в оголошеннях можна зустріти такі ремарки як «Тільки пристойних» або «Не для розважальних заходів».

Майже завжди господарі таких квартир пропонують оформити реєстрацію за місцем перебування і документи для бухгалтерії.

До речі, що примітно: у 99% випадків подобові квартири здаються без комісійних агенту. Правда, іноді можна зустріти вимога застави за ключі.

Навіть відносно недорогі квартири укомплектовані всім необхідним, починаючи від побутової техніки і закінчуючи гелем для душу і тапочками. «Добова оренда квартир виділилася в окремий напрям з відмінними від звичайної оренди цінами і витратами, – коментує Наталія Юдіна, експерт з оренди« Українського агентства нерухомості ». – Що здається квартира зазвичай не тільки відремонтована, оснащена необхідною побутовою технікою. У такій квартирі, так само як і в готелі, мешканці забезпечуються чистою постільною білизною, посудом і іншим начинням ».

Правда, звичайно, треба розуміти, що оснащення дорогих апартаментів виконано на іншому рівні: у них більш дорога сантехніка, хороші меблі, супутникове телебачення і т. д. До речі, ось ще одна істотна відмінність від готелю: у квартирі є власна кухня і пральна машинка (хоча, безумовно, постояльці апартаментів бізнес-класу, швидше за все, віддадуть перевагу їжу з ресторану та пральня).

Чи здавати подобово?

Безумовно, перше, що кидається в очі при вигляді подібних оголошень, – це ставки. Легко підрахувати, що подобова оренда приносить більше прибутку, яка здається, на перший погляд, швидкою і легкою. Однак це не завжди так. Здаючи квартиру на короткий термін, потрібно ретельно вивірити орендну ставку, інакше легко «прогадати» і залишитися з упущеною вигодою. Подобова оренда не означає, що можна задирати ставки тільки тому, що ви поміняли в квартирі сантехніку і переклеїли шпалери.

Особливий ризик в сегменті короткострокової оренди – самі клієнти. Здати квартиру ви можете підсадному студенту в окулярах, а потім виявиться, що весь тиждень у вашому приміщенні «пустували» джигіти з подругами, а то й ще гірше. Що означає: коротка оренда не звільняє від ретельної перевірки документів орендаря. Якщо ви твердо вирішили здавати квартиру тільки відрядженим, се означає, що їм знадобляться звітні документи, отже, треба оформлятися як ІП, заводити друк, звітувати до податкових органів і так далі. Крім того, щоб квартира добре здавалася пристойним людям, в ній потрібно буде підтримувати поточний стан, регулярно робити косметичний ремонт, що теж коштує грошей.

Якщо ви «готові на все», можна піти в агентство і укласти договір, тоді воно візьме на себе всі позови. Але за це доведеться, звичайно, платити. Крім того, квартира неодмінно потрапить до бази всіх агентств як «потенційно сдаваемая», тому логічно, що давати в оголошенні свій домашній і навіть постійний мобільний номер не рекомендується. Однак якщо душа ваша вимагає «движухи» і нових знайомств, а також пригод, то, мабуть, можна і порадити самим здавати квартиру подобово і потижнево.

«В агентство звертаються компанії, яким періодично буває потрібно житло для приїжджих співробітників. «Приватники» в основному підбирають таке житло самі, використовуючи інформацію в інтернеті, рекомендації знайомих. Не залишаються без уваги і люди з табличками про здачу квартир і кімнат на вокзалах і в аеропортах. З розвитком інтернет-технологій та адекватної вартості подобова оренда зможе набирати обертів », – резюмує Наталія Юдіна.