Жіночий календар місячних

На певному віці у дівчини починаються місячні — перша ознака її статевого дозрівання. З приходом місячних дівчина повинна освоїти багато нового, навчитися користуватися жіночим календарем місячних, може бути звикнутися з щомісячними болями і т.д.

Протягом першого року місячних у дівчини повинен стабілізуватися менструальний цикл, і вона вже за допомогою жіночого календаря місячних може знати, коли їй чекати «червоні дні календаря». Також порушення менструального циклу можна помітити з жіночого календарем місячних. Дуже важливо вчасно помітити збої менструації і виявити причину, адже в багатьох випадках збої пов’язані з різними захворюваннями, запаленнями, інфекціями.
Що таке жіночий календар місячних

Жіночий календар місячних одночасно може позбавити дівчину або жінку багатьох проблем. У цій статті ви дізнаєтеся призначення і деякі способи користування жіночого календаря місячних. Жіночий календар місячних в першу чергу необхідний дівчатам і жінкам, для того щоб стежити за станом здоров’я, адже нормальні місячні — це показник доброго здоров’я, а так для того, щоб спланувати вагітність. Для гінеколога жіночий календар місячних є помічником, щоб встановити термін вагітності. Такий календар стане в нагоді всім дамам для багатьох цілей. Перша менструація спостерігається у віці від 11 до 16 років. Тривалість місячних визначається репродуктивним віком жінки, і закінчуються з настанням менопаузи, в середньому від 45 до 55 років. Відсутність місячних може бути через низку серйозних захворювань, запалень, операцій, патологій. Також місячні відсутні в період вагітності та іноді в період годування груддю.

Патологічно місячні можуть пропадати через низьку або навпаки підвищеної маси тіла. За жіночому календарем місячних дама може визначити затримку, раннє або пізніше настання місячних. Затримка може відбуватися по ряду причин, не тільки через вагітність, як думають багато хто. Однією з причин може стати важкий пережитий стрес, який вплинув на порушення гормональної системи. Якщо затримка тривати більше двох тижнів, то це привід звернутися до фахівця. Якщо затримка супроводжується якими-небудь іншими патологіями, то до лікаря необхідно звернутися якомога раніше.
Для чого необхідний жіночий календар місячних

У першу чергу жіночий календар місячних беруть із собою до гінеколога, адже саме за нього лікар зауважує стан менструального циклу. Гінеколога для загальної картини, необхідно бачити в яких числах протікає менструації, які відхилення в датах. Також календар може стати в нагоді для того щоб прискорити процес запліднення. Менструальний цикл ділитися на кілька фаз, кожна фаза має свої особливості і в певні періоди статеві відносини є найбільш продуктивними для зачаття дитини. Овуляторная фаза є найкращою для зачаття дитини, триватиме вона всього кілька днів, тому без календаря її складно визначити. Жіночий календар місячних багатьом є помічником для утримання від вагітності. Відразу варто відзначити, що такий спосіб не є ефективним і безпечним. Для того щоб користуватися таким методом, необхідно знати всі фази менструального циклу, і знати, на яких фазах краще утриматися від статевих актів, якщо ви хочете вберегтися від вагітності. Також жіночий календар місячних служить, для того щоб визначати термін вагітності і встановити дату пологів.