Болі живота під час місячних періодично доставляють дискомфорт більшості представниць прекрасної статі. Фахівці в області гінекології досі не прийшли до єдиної думки з приводу того, чи є менструальні болі нормою, чи ні.

Але, так чи інакше, більш актуальним є питання щодо того, як позбавитися від болю і зробити життя жінки більш комфортною.

Сильні болі під час місячних. Причини їх виникнення

Для того щоб позбутися від менструального больового синдрому, потрібно з’ясувати можливі причини даного прояви. Чому болі під час місячних турбують одних жінок і абсолютно незнайомі для інших?

Найчастіше хворобливі місячні спостерігаються у молодих жінок з нестабільним циклом, у родили, при використанні внутрішньоматкової спіралі.

Сильні болі під час менструації (у медичній термінології — альгодисменорея) можуть бути наслідком патологій матки, неправильним її положенням, наявністю запальних процесів внутрішніх статевих органів, порушеннями в роботі ендокринної системи жіночого організму.

Найчастіше такі показники, як сильні болі, час місячних, кількість виділень — взаємопов’язані. Наприклад, у більшості жінок, які мають скарги на болі в животі, спостерігаються тривалі місячні і рясні кров’яні виділення.

Багато жінок часто скаржаться на болі місячні, під час вагітності так само можуть виникати больові відчуття в області живота. Нормою вважається невиражена терпимий біль в період першого триместру. Це пов’язано з анатомічними змінами в організмі вагітної жінки. Під час вагітності матка росте, і зв’язки в порожнині тазу розтягуються.

Але якщо болі під час вагітності сильні, або супроводжуються кровотечами, то слід негайно звернутися до лікаря-гінеколога. Адже причини виникнення яскраво вираженого больового синдрому можуть бути чреваті втратою дитини або загрожувати життю жінки.

Як зменшити болі під час місячних?

Якщо виникають сильні болі під час місячних, то для початку слід визначити характер і причини їх виникнення. Адже, можливо, больові відчуття — результат запального процесу в органах малого тазу, патологій сечостатевої системи, або ознака наявності серйозних порушень органів шлунково-кишкового тракту.

У разі помірних болів під час менструацій, які не є причиною різних захворювань, можна скористатися деякими порадами, що допомагають позбутися від неприємних симптомів.

У дні місячних варто зменшити фізичні навантаження, дотримуватися режиму роботи і відпочинку, не нервувати. Так само варто скоротити споживання алкоголю, напоїв, що містять кофеїн. Від куріння теж варто утриматися, адже, всупереч поширеній думці про те, що сигарета допомагає втамувати біль, дія нікотину має прямо протилежний ефект. Може допомогти в даній ситуації лікувальна гімнастика і релаксуючий масаж. Але варто зазначити, що ці методи можна застосовувати лише при призначенні фахівця.

У будь-якому випадку — не варто ігнорувати больові симптоми і заглушати їх за допомогою анальгетиків і спазмолітичних засобів, не розібравшись в причині їх виникнення. Адже можна не помітити ряд серйозних захворювань, у тому числі і призводять до безпліддя.