Калькулятор менструального циклу - розрахувати менструальний цикл

 • В організмі зрілої здорової невагітної жінки відбуваються правильно повторювані складні зміни, звані менструальним циклом. Вищий сенс менструального циклу - підготовка організму до можливого зачаття і виношування дитини.
 • Основа циклу - щомісячне визрівання яйцеклітини, вихід її з яєчника, у разі незапліднені її - оновлення внутрішнього шару матки та підготовка до наступного циклу.
 • Тривалість циклу у різних жінок різна. В середньому він приблизно дорівнює місячному місяцю (28 днів), але може коливатися від 21 до 35 днів. В однієї жінки також можливі коливання циклу, але тільки в межах 3-5 днів. Якщо цикл від циклу відрізняється більше ніж на 5 днів - це вже дисфункція яєчників, викликана тією чи іншою причиною.
 • Цикл складається з менструації (кровотеча протягом 4-6 днів) і «чистих» днів. Менструацію також називають місячними або регулами. День циклу завжди відраховується від ПОЧАТКУ чергової менструації, а не від кінця. Неправильно називати циклом власне менструальна кровотеча. Цикл - це завжди щось замкнуте, а яка може бути замкнутість у періодичного явища?
 • Зміни під час менструального циклу зачіпають весь організм жінки, а не тільки органи малого тазу. Зміни відбуваються в центральній нервовій системі, в кровообігу, терморегуляції і обміні речовин.
 • У зв'язку з періодичними коливаннями діяльності нервової системи у багатьох жінок перед менструацією спостерігаються дратівливість, стомлюваність і сонливість, що змінюються після менструації відчуттям бадьорості і припливу сил. Перед менструацією також відзначена поява набряків, пітливість, підвищення сухожильних рефлексів. З точки зору процесів збудження-гальмування для доменструального періоду характерно гальмування, для послеменструальной - збудження. При нормальному менструальному циклі зміни мінімальні і не знижують працездатності жінки. Якщо ж розмах коливань великий, потрібна певна корекція в залежності від провідних симптомів і під контролем лікаря.
 • Діяльність ендокринних залоз, до яких відносяться і яєчники, регулюється централізовано. У головному мозку знаходиться вищий орган гормональної регуляції - система гіпоталамус-гіпофіз. За допомогою певних хімічних речовин (гонадотропінів і рилізинг-гормонів) відбувається управління діяльністю яєчників. Жінка з запасом забезпечена фолікулами на всі 38-40 років активного репродуктивного періоду.
 • Процес дозрівання фолікулів займає першу половину менструального циклу. Дозріваючий фолікул складається з яйцеклітини і двох оболонок - сполучнотканинної і зернистою. Під час дозрівання яйцеклітина збільшується в розмірах в 5-6 разів і стає єдиною клітиною організму, видимої без допомоги збільшувальних приладів. У фолікулі утворюється бульбашка рідини, легко визначається на екрані ультразвукового апарату. Зрілий фолікул досягає розмірів 10-15 мм, на 10-14-й день циклу відбувається розрив сполучної оболонки і дозріла яйцеклітина випливає з яєчника в черевну порожнину, а потім потрапляє в маткову трубу.
 • На місці лопнув фолікула утворюється так зване «жовте тіло», яке продукуватиме гормон другої фази циклу. Якщо відбулося запліднення, жовте тіло продовжує функціонувати в перші місяці вагітності, забезпечуючи її нормальний перебіг. Якщо ж запліднення не відбулося, жовте тіло відмирає з початком чергової менструації. І цикл повторюється заново.
 • У матці також відбуваються циклічні зміни, найпомітнішим з яких є, природно, менструація. Під час менструальної кровотечі відбувається розпад, відмирання, відторгнення і виділення так і не знадобилася в попередньому циклі внутрішнього (функціонального) шару матки. По поетичному вираженню старих акушерів, «менструація -це криваві сльози матки по відбулася вагітності».
 • Відновлення або регенерація слизової оболонки починається одночасно з руйнуванням і закінчується до 5-6-го дня циклу, на тлі завершальних мажуть менструальних виділень. Відновлення відбувається за рахунок розростання базального шару ендометрію. Відновлюються залози ендометрію, судини, нерви і сполучна тканина.
 • До середини циклу зазвичай відновлюється необхідна товщина функціонального шару, і в ньому починають відбуватися зміни, сприятливі для прикріплення і розвитку плідного яйця. Слизова оболонка набухає, в ній формується запас поживних речовин «на перших порах». Остаточно процес закінчується до кінця циклу. Запліднена яйцеклітина приблизно два тижні рухається по матковій трубі і якраз до часу передбачуваної менструації входить в матку. Якщо втручання в природний процес не сталося, плодове яйце прикріплюється до стінки матки і починає рости. Керує процесом вагітності жовте тіло з яєчника. Якщо ж яйцеклітина не з'явилася, починається менструація. Яєчниковий і матковий цикл суворо поєднуються один з одним.