Що таке менструація?

Менструація — це частина менструального циклу у жінок: відторгається функціональний шар оболонки матки, відбувається кровотеча. Починаючи з першого дня, ведеться відлік циклу. Кров при цьому не згорталася, що має темний колір (це нормально) через ферментів.

Менструація буває кожен місяць. У дитинстві, при вагітності і після пологів, при менопаузі така відсутня. Лохії — це виділення після пологів, які тривають кілька тижнів. Буває так, що під час грудного годування менструація відсутня. На цьому побудовано запобігання вагітності під назвою лактаційна аменорея. Менструація з’являється в 12-14 років (можливі виключення). Друга менструація в житті жінки може бути після 2-3 місяців. Потім цикл встановлюється тривалістю 28 днів, але бувають 21-35 днів (це нормально). Лише у 13% жінок цикл рівно 28 днів. Тривалість менструації 2-8 днів. Виділення виходять з піхви, але бувають випадки виділення і з інших частин тіла.
Менопауза настає в період від 40 до 57 років, частіше — в 50-52 роки.

 

Прокладки і тампони використовуються для дотримання особистої гігієни. Також з’являються менструальні чаші більш гарні для жіночого здоров’я.
Менструація вимагає суворого дотримання правил гігієни: щоденне миття всього тіла, підмивання 2 або 3 рази на день. В іншому випадку виділення можуть стати причиною бактеріологічного зараження. Деякі лікарі не радять мати інтим під час менструації, проте, з’явилося наукове думку, що контрацепція інтим в цей час благотворно діє на стан організму під час менструації, і полегшує її.
Менструація — це серйозний період, до якого потрібно підходити з особливою увагою, щоб зберегти здоров’я жінок.